KORONAVİRÜS

ÜlkeToplam
Vaka
Yeni
Vaka
Toplam
Ölüm
Yeni
Ölüm
Toplam
İyileşen
Tedavi
Sürecinde
Durumu
Kritik
1Dünya46.810.375+5.7611.205.206+16233.754.23111.850.93885.303
2Asya13.767.812+1.245244.382+1412.256.9051.266.52522.030
3Kuzey Amerika11.318.028+4.430353.567+1427.479.3623.485.09920.889
4Avrupa10.170.973267.4933.839.6466.063.83421.771
5Güney Amerika9.709.533+76295.535+68.672.213741.78518.269
6ABD9.473.911236.4716.103.6053.133.83517.205
7Hindistan8.229.322122.6427.542.905563.7758.944
8Brezilya5.545.705160.1044.980.942404.6598.318
9Afrika1.805.82043.2441.472.758289.8182.315
10Rusya1.636.78128.2351.225.673382.8732.300
11Fransa1.413.91537.019118.2271.258.6693.578
12İspanya1.264.51735.878N/AN/A2.482
13Arjantin1.173.53331.140985.316157.0775.119
14Kolombiya1.083.32131.515977.80474.0022.376
15Birleşik Krallık1.034.91446.717N/AN/A978
16Meksika929.392+4.43091.895+142682.044155.4532.838
17Peru904.91134.529827.61342.7691.041
18Güney Afrika726.82319.411655.33052.082546
19İtalya709.33538.826292.380378.1291.939
20İran620.49135.298486.69198.5025.244
21Almanya544.34610.622355.900177.8242.061
22Şili511.86414.247488.1669.451743
23Irak475.28810.966402.78261.540465
24Belçika429.22911.62525.569392.0351.160
25Endonezya412.78413.943341.94256.899
26Bangladeş409.2525.941325.94077.371
27Ukrayna395.4407.306161.441226.693177
28Filipinler383.1137.238348.76027.1151.483
29Polonya379.9025.783146.595227.5241.371
30Türkiye377.47310.326325.48641.6612.177
31Hollanda359.8617.434N/AN/A607
32Suudi Arabistan347.6565.420334.2368.000771
33Çekya341.6443.429157.418180.7971.156
34Pakistan335.093+1.1236.835+12315.01613.242707
35İsrail314.9432.554302.7099.680394
36Romanya246.6637.067175.97563.621910
37Kanada236.84110.179197.72928.933218
38Fas222.5443.762184.31334.469840
39Nepal173.567960134.84237.765
40Ekvador169.19412.684149.0487.462342
41İsviçre154.2512.32665.20086.725243
42Portekiz144.3412.54481.77160.026284
43Bolivya141.833+768.731+6111.84821.25471
44Panama134.3362.706111.63419.996107
45BAE133.907496130.5082.903
46Katar132.720232129.7842.70436
47Dominik Cumhuriyeti127.3322.249105.28919.794174
48Kuveyt126.534782117.5588.194109
49İsveç124.3555.938N/AN/A59
50Umman115.7341.246105.7008.788175
51Kazakistan112.4181.825106.4004.193221
52Kosta Rika109.9711.38566.71941.867186
53Avusturya109.8811.13069.33639.415291
54Guatemala108.1043.73897.7566.6105
55Mısır107.7366.27899.5551.90341
56Japonya101.1461.76692.9606.420160
57Belarus99.45998587.18811.286
58Honduras97.4042.67240.37954.35323
59Etiyopya96.5831.47853.45241.653336
60Venezuela92.32580187.1564.368117
61Ermenistan92.2541.36355.82735.064
62Çin86.021+244.63481.02436312
63Lübnan82.61764342.90439.070270
64Bahreyn81.92332178.9972.60524
65Macaristan79.1991.81920.07857.302306
66Moldova76.5821.80056.31218.470790
67Ürdün75.8668667.74067.260279
68Özbekistan67.10157064.3542.177266
69Paraguay63.7311.41843.40318.910118
70Nijerya62.9641.14658.7903.0287
71Libya62.04587135.85325.321
72İrlanda62.0021.91523.36436.72344
73Tunus61.1151.3485.03254.735233
74Slovakya59.94621912.79846.929205
75Kırgızistan58.8781.14449.9837.75124
76Cezayir58.2721.97340.39515.90429
77Singapur58.0192857.92467
78Azerbeycan56.44474044.15711.547
79Kenya55.8771.01337.19417.67036
80Bulgaristan54.0691.29820.53032.241169
81Filistin54.06048946.7736.798
82Myanmar53.4051.25834.18917.958
83Bosna Hersek51.5051.24828.19422.063
84Hırvatistan51.49556235.03915.89481
85Sırbistan48.40382631.53616.04152
86Gana48.12432047.21558911
87Danimarka47.29972334.95911.61719
88Afganistan41.5011.53634.3265.63993
89Yunanistan40.9296359.98930.305140
90Gürcistan40.72733525.10415.288
91Okyanusya37.488+1097032.6883.83025
92Slovenya35.64936312.78522.501131
93El Salvador34.01597929.7883.24838
94Malezya32.50524922.22010.03697
95Kuzey Makedonya32.4361.00421.09010.34225
96Avustralya27.601+690725.3501.3441
97Güney Kore26.732+97468+224.3951.86949
98Kamerun22.10342921.15152361
99Arnavutluk21.20251811.2469.43815
100Fildişi Sahili20.71612620.365225
101Norveç20.63528211.8638.49010
102Lüksemburg18.78216010.0818.54124
103Karadağ18.71431314.2164.18526
104Madagaskar17.11124416.40945816
105Zambiya16.48034915.733398
106Finlandiya16.29135811.3004.63310
107Litvanya15.7191664.88310.67035
108Senegal15.63032514.9583475
109Sudan13.8198376.7646.218
110Mozambik12.9889310.4392.456
111Namibya12.98813311.0381.8173
112Uganda12.7431127.5565.075
113Gine12.1957310.5891.53324
114Maldivler11.7013810.88378012
115DRC11.37330810.768297
116Sri Lanka11.060214.9056.134
117Tajikistan11.0548210.283689
118Angola11.0352864.9205.82945
119Fransız Guyanası10.536709.9954713
120Jamaika9.1312084.6174.3063
121Haiti9.0572327.4291.396
122Gabon8.968558.6982153
123Cape Verde8.848958.01274123
124Zimbabve8.3742437.927204
125Moritanya7.7041637.4371043
126Guadeloupe7.6051262.2425.23719
127Fransız Polinezyası7.262294.8422.39124
128Küba6.9351286.2895185
129Bahamalar6.7141444.4222.1489
130Botsvana6.642244.6761.9421
131Malta6.182644.2861.83215
132Letonya6.136741.4064.65613
133Malavi5.9321845.3234254
134Esvatini5.9251175.6521568
135Suriye5.7892922.0213.476
136Trinidad ve Tobago5.7041094.76383214
137Réunion5.659244.88475110
138Cibuti5.563615.44854
139Nikaragua5.5141564.2251.133
140Hong Kong5.3311055.0961309
141Kongo5.290923.8871.311
142Surinam5.2101115.066333
143Ruanda5.146354.921190
144Ekvator Ginesi5.088834.965401
145Estonya4.985733.8241.0884
146İzlanda4.890153.9489274
147Orta Afrika Cumhuriyeti4.866621.9242.8802
148Andorra4.825753.4751.27522
149Kıbrıs4.563261.8822.6557
150Aruba4.519384.3261554
151Mayotte4.366442.9641.3584
152Guyana4.2081263.2428408
153Somali3.9411043.185652
154Tayland3.784593.5921331
155Gambiya3.6721193.196357
156Mali3.5651362.758671
157Martinik3.55230983.42416
158Belize3.487592.1601.2681
159Uruguay3.149592.60148910
160Güney Sudan2.926591.2901.577
161Benin2.683412.455187
162Burkina Faso2.500672.250183
163Guinea-Bissau2.413411.8185545
164Sierra Leone2.366741.802490
165Togo2.357571.676624
166Yemen2.0636001.36697
167Yeni Zelanda1.963+4251.85781
168Lesotho1.95344975934
169Çad1.498981.32476
170Liberya1.426821.279652
171Nijer1.221691.141119
172Vietnam1.180351.06382
173Curaçao98716843024
174Sao Tome and Principe9491690429
175San Marino928427211653
176Kanal Adaları841487138010
177Sint Maarten83122753566
178Diamond Princess71213659404
179Turks ve Caicos Adaları704668991
180Cebelitarık703620831
181Papua Yeni Gine58975757
182Burundi589151177
183Aziz Martin56694886912
184Tayvan558751833
185Lihtenştayn551334720115
186Comoros545749840
187Tanzanya509211833057
188Faeroe Adaları4954905
189Eritre46341251
190Mauritius4461040729
191Monako3662274906
192Man Adası353243245
193Butan34932425
194Moğolistan346313331
195Kamboçya292+12839
196Cayman Adaları2401221181
197Barbados23772219
198Bermuda199917614
199Karayip Hollandası15331455
200Seyşeller1531494
201Brunei14831432
202Antigua ve Barbuda12831178
203Saint Lucia842856
204St. Barth836716
205Vincent Grenadinler75705
206Britanya Virjin Adaları711700
207Dominika503317
208Macao46460
209Fiji342311
210Doğu Timor30291
211Yeni Kaledonya28280
212Grenada28244
213Vatikan Şehri271512
214Laos24222
215Saint Kitts ve Nevis19190
216Grönland17161
217Saint Pierre Miquelon16124
218Malvinas Adaları13130
219Montserrat131120
220Batı Sahra10181
221MS Zaandam927
222Solomon Islands844
223Anguilla330
224Marshall Islands22
225Wallis and Futuna110
226Dünya46.810.375+5.7611.205.206+16233.754.23111.850.93885.303

Koronavirüs nedir? Koronavirüs(coronavirüs), genellikle grip veya nezle ile karıştırılan solunum yolu enfeksiyonu hastalıklarına yol açan virüs türüdür. Kuşlarda ve memeli hayvanlarda hastalıklara neden olsa da mutasyona uğrayarak insanlara bulaşan türleri ölümcül risk teşkil ediyor. İnsanlarda görülen 7 çeşit corona virüs vardır. Pandemik hastalık türü olarak ilan edilen koronavirüsün ölüme neden olan ve Çin’de ortaya çıkan yeni tipi ise Covid-19 adıyla tanımlanıyor.

Habermetre’den alınan istatistiklere göre; koronavirüs son durum, grafikler ve anlık rakamlar ile bu sayfada yer alıyor. Ayrıca, dünya genelinde rastlanan koronavirüs vaka sayısı, ölü sayısı ve koronavirüsten kurtarılan vaka oranını sayfada yer alan tablodan takip edebilirsiniz. Anlık rakamların yer aldığı tablodan; ülkelere göre toplam coronavirüs vaka sayısı, yeni vaka sayıları, ölü sayıları ve durumu ciddi olan hastaların oranlarını da görebilirsiniz