Öztürk Yılmaz CHP’nin kirli yüzünü böyle anlattı

CHP’den ihraç edilen Öztürk Yılmaz katıldığı bir televizyon programında, “Beştepe’de bir CHP’li” kumpasının mimarının parti içindeki FETÖ yapılanması olduğunu söyledi. PYD konusunda Kılıçdaroğlu ile konuştuğunu da söyleyen Öztürk Yılmaz, “Ben 6 ay boyunca PYD’ye terör örgütü dedirtemedim” ifadelerini kullandı.

CHP’den ihraç edilen ve kendisine yeni bir parti kuran Öztürk Yılmaz, katıldığı bir televizyon programında partinin kirli yüzünü anlattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, partideki FETÖ’cüleri tasviye etmesi gerektiğini defalarca söylediğini aktaran Yılmaz, gündemdeki yerini koruyan ‘Beştepe’de bir CHP’li’ kumpasını da parti içindeki FETÖ’cülerin yaptığını söyledi.

“CHP içerisindeki FETÖ yapılanmasının bir kumpası”

Yılmaz, Kılıçdaroğlu’na FETÖ’cü isimleri tek tek verdiğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Ben genel başkana söyledim. Partideki FETÖ’cü unsurları tasviye edeceksin dedim. Bakın bu olayı araştırın içinden bu grup çıkacak. Bu gruplar olduğu sürece hiç kimse orada yaşayamaz. Bu grupların amacı ne kadar vatansever, Atatürkçü, milliyetçi varsa onları mimlemek ve tasviye ettirmek. Siyasette kirli bir yön var. Birisi gelmiş koltuğundan gitmek istemiyor. Ne olursa olsun bırakmak istemiyor. Demokrasilerde parti içinde muhalefet olur. Peki parti içi muhalefeti siz böyle kumpaslarla tasviye ederseniz bu demokrasi olur mu? CHP içerisinde bir FETÖ yapılanması var. Bunu en yakından yaşadım. Ben bu gruptaki isimleri Kılıçdaroğlu’na tek tek verdim. Bu karanlık güçler kimlerdir?”

“6 ay boyunca PYD terör örgütüdür dedirtemedim”

Öte yandan Kılıçdaroğlu’na PYD’nin terör örgütü olduğunu kabul ettiremediğini de açıklayan Yılmaz, “Ben 6 ay boyunca PYD’ye terör örgütü dedirtemedim. Avrupa Yerel Yönetimler Şartı’na Türkiye 10 maddelik bir çekince koymuş. Kılıçdaroğlu ben geldiğim zaman bunların hepsini kaldıracağım diyor. Yani, kaldırdığı zaman PKK gelip yerel polis olabilecek, PKK’nın bayrağı yerel flama olacak. Türkiye’de bambaşka bir savaş var. Bu ülkenin gerçek evlatları ile onların kılığına girmiş sahtekarlar arasında bir savaş” diye konuştu.