Sizce Türkiye 2021’de nelerle karşılaşacak

Yazımızın başlığında görüldüğü gibi 2021’de nasıl ve nelerle karşılaşacak. Bizi neler bekliyor, Ekonomik olarak ne olacak.

işsizlikle ilgili neler yapılacak türkiyede acaba düşünülüyor her zaman. Türkiye’de ne gibi gelişmeler bekliyor bizleri.

  1. olasılık şöyle olur düşüncemizle diye düşünüyoruz. Aslında pandemi döneminde yaşadığımız bu sıkıntılar ve dış mihrapların bize uyguladığı baskılardan dolayı yaşanılan olaylarla mücadele etmeye devam etmekte TÜRKİYE. Kendi düşüncemi sorarsanız eğer yaşanan sıkıntıları ve dış güçlerin saldırılarına rağmen çözümlemeler yapılıyor karşılıksız bir şekilde azerbaycana yardım etmesi türkiyenin dış güçlere karşı kendinin ne kadar sağlam adımlarla yürüdüğünü bu yolda göstermesinden dolayıdır.
  2. Olarakda esnafın kendini mart ayına kadar toparlamasını beklemektir. Küçük esnaf zor durumda olduğunu pandemi döneminde neler yaşadığını az çok görüyoruz acaba ne gibi değişiklikler edilecektir? Bekleyipde görmek lazım bu bekleyişte çok kişi esnaflık hayatına son vereceği kesin birşey gibi görünüyor.
  3. Hayatta kalmak için elinden geleni yapan sadece esnaf değil firmaların kapanıp kirada olan işsiz kalan kişilerde var evli çoluk çocuk sahibi olan vatandaşlarımız için yapılacak bazı dengeler olması gerekiyor. Bu değişiklikleri en kısa zamanda hayata 2021de faliyete geçirileceğini zannediyorum. Çünkü başka türlü içinden çıkamayacaklarının herkez farkında. Hayat zorlamaya başladı türkiyedeki bazı gelişmeler olması şarttır.

Benim kendi düşüncem bu yönde Ekonomi düzelmeye doğru gidiyor. Dış güçlerin bize dayattığı ve Sayın ALBARAK’ın istifasına zorlanmasıda göz ardı edilmemesi gerekiyor. bu değişimlerle Türkiyedeki değişimleri son günlerde az çok görüyoruz. Bizi bekleyen bu değişimlerle beraber olacak işsizlik ve yönetim şekli düzelmeye devam edecektir…