İzmir’de 58 saat sonra gelen mucize! 14 yaşındaki İdil, enkaz altından kurtarıldı

İzmir Bayraklı’da bulunan Emrah Apartmanı’ndaki arama kurtarma faaliyetlerini gerçekleştiren ekipler dinleme yaptığı sırada bir kişinin sesi duyuldu. İzmir depreminin 58. saatinde 14 yaşındaki İdil Şirin enkaz altından yaralı çıkarıldı.

Merkez üssü İzmir‘in Seferihisar ilçesi açıkları olan depremden en fazla etkilenen Bayraklı ilçesinde, arama kurtarma çalışmalarından sevindirici bir haber geldi.

14 YAŞINDAKİ İDİL YARALI OLARAK KURTARILDI

Enkaz altında kalan 14 yaşındaki İdil Şirin’le temas kuran ekipler, titiz bir çalışmanın ardından kız çocuğunu sıkıştığı yerden kurtardı ve enkaz altında ilk yardım gerçekleştirdi.

Depremden yaklaşık 58 saat sonra yaralı olarak enkazdan çıkarılan İdil Şirin, ambulansla hastaneye kaldırıldı. İdil Şirin, enkaz altından yaralı kurtarılan 105’inci kişi oldu.

Çalışmaları Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu da izledi. Güllüoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “İdil çıktı” ifadesine yer verdi.

Sosyal medyada İdil Şirin ile kardeşinin enkaz altında olduğu ve kendilerinden haber alınamadığı bilgisi paylaşılmıştı.

TOPLAM ÖLÜ SAYISI 76 OLDU

Merkez üssü Ege Denizi’nin İzmir Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki depremde şu ana kadar 76 kişi hayatını kaybetti, 962 kişi yaralandı. 8 binada arama-kurtarma çalışmaları sürdürülürken, 219 kişininse tedavisi devam ediyor.

İzmir'de 58 saat sonra gelen mucize! 14 yaşındaki İdil, enkaz altından kurtarıldı
İzmir'de 58 saat sonra gelen mucize! 14 yaşındaki İdil, enkaz altından kurtarıldı